Agent de vanzari (b/f)

Sorpeco Holding SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Anuntul este adresat persoanelor dinamice, femei sau barbati, cu aptitudini de vanzari si implica preponderent activitate de teren. Obiectivul principal al pozitiei este crearea si gestionarea permanenta a unui portofoliu de clienti (hypermarketuri, benzinarii, librarii, chioscuri) pentru produsele editurii: harti și atlase cartografice etc..
Activitatea de vanzari implica inclusiv deplasari in provincie. Societatea pune la dispozitia persoanei angajate pe respectiva pozitie autoturism de servici si telefon mobil.

Responsabilitati:
- Contactarea potentialilor clienti ai companiei (80 % activitate pe teren)
- Raportarea zilnica a rezultatelor obtinute
- Indeplinirea targetului lunar de vanzari
- Promovarea imaginii si prezentarea companiei in conformitate cu cerintele si standardele acesteia
- Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare
- Participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari
- Isi planifica activitatea de vanzare
- Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
- Aranjarea produselor in magazine si pe rafturi
- Managementul Distribuitorului (supervizare / vizite in teren cu agentii distribuitorilor / analize de vanzari, stocuri, indicatori de distributie).
- Obtinerea de plasari suplimentare in magazinele IKA / optimizarea comenzilor.
- Centralizeaza rapoartele de vanzari ale clientilor și le transmite catre directorul comercial al firmei
- Se asigura de plasarea marfii la raft in punctele de desfacere ale clientilor, de expunerea ei intr-un mod atractiv
- Realizeaza vizite periodice in magazinele clientilor si ofera servicii de merchandising
- Este responsabil de centralizarea comenzilor de la clienti, pregatirea si livrarea lor in termenul convenit
- Se asigura de faptul ca punctele de desfacere au stocuri suficiente si obtine comenzi suplimentare în caz contrar

CERINTE

Dinamism, abilitati organizatorice
Experienta de minim 2 ani in vanzari (o experineta mai mare reprezinta un avantaj)
Seriozitate, corectitudine, punctualitate, spirit de initiativa
Abilitati de comunicare si relationare cu clientii cat si cu restul echipei
Cunostinte aprofundate MS Office: word, excel, power point, outlook
Pasiune reala pentru domeniul vanzarilor
Rezistenta la stres
Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit)
Bune abilitati de negociere si comunicare
Permis de conducere categoria B
Asumarea resonsabilitatilor
Aptitudini numerice
Dorinta de afirmare
Prezentabil
Experienta relevanta in retail reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv;
- Autoturism de seviciu;
- Telefon mobil;
- Bonusuri.

Editura Sorpeco Holding S.R.L. are ca obiect de activitate realizarea de hărţi şi atlase rutiere și turistice pentru orașele din România, pentru România în ansamblu și pentru statele europene. Societatea este deținătoarea dreptului de autor al hărților și atlaselor cu marca „Hărți 100%”, produse care au devenit remarcate în decursul timpului prin acurateţea informațiilor, gradul mare de detaliere și mai ales prin actualizarea constantă a hărţilor publicate.