Agent de vanzari

Scentair Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune mentinerea legaturii cu clientii deja existenti, precum si stabilirea de relatii comerciale cu noi parteneri.

Prospectarea pietei:
-Extinde portofoliul de clienti : identificare si atragere de noi clienti;
-Mentine legatura cu clientii si dezvoltarea relatiilor cu acestia din portofoliu in scopul fidelizarii acestora;
-Intocmeste si transmite oferte catre clienti;
-Incheie/semneaza contracte;
-Completeaza chitante si orice alte documente necesare.

CERINTE

- Experienta in vanzari;
- Reprezinta un avantaj si experienta intr-o firma similara sau intr-o companie de distributie;
- Cunostinte de operare calculator;
- Abilitati de comunicare, de organizare si planificare;
- Abilitati de persuasiune si perseverenta foarte bine dezvoltate;
- Spirit de echipa, simtul raspunderii;
- PERMIS DE CONDUCERE:
Jobul implica deplasari frecvente in Bucuresti si cand este necesar in tara.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant si bonus din vanzari;
-Telefon de serviciu;
-Masina de serviciu;
-Tichete de masa;
-Pachet medical Regina Maria;
-Mediu de lucru placut.

Fondată în 1994, ScentAir este cea mai mare și cea mai experimentată companie de marketing cu arome din lume, creând peste șapte miliarde de amprente de parfum durabil în fiecare an. Cu peste 100.000 de destinații de plasare din 109 țări din întreaga lume, puteți fi sigur că și dumneavoastră ați experimentat serviciile noastre de parfumare.
Scopul nostru este de a crea noi amintiri şi impresii de durată.
Descoperiti puterea parfumului ambiental!