Agent de turism - practica/ part - time

Avangarde Business Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Re-vanzarea/vanzarea serviciilor turistice catre clienti;
- Preluarea solicitarilor de la clienti si intocmirea ofertelor pentru acestia;
- Corespondenta cu clientii si consilierea acestora in alegerea serviciilor turistice;
- Procesarea rezervarilor si urmarirea derularii contractelor cu clientii;
- Generarea documentelor de calatorie si a documentelor fiscale in sistemul backoffice precum si urmarirea incasarilor la datele scadente;
- Prospectarea pietei turistice si colectarea feedback-ului de la clienti in vederea optimizarii continue a serviciilor oferite;
- Gestionarea si imbunatatirea continua a portofoliului de clienti.
- Conceperea de newslettere
- Expunerea ofertelor pe site-ul agentiei
- Promovarea programelor in cadrul retelelor de socializare

CERINTE

- Studii superioare (de preferat geografie sau turism) in curs
- Pasiune pentru calatorii
- Cunoasterea pietei de turism
- Cunostinte de limba engleza (nivel mediu)
- Disponibilitate pentru program flexibil;
- Excelente abilitati de comunicare, relationare si vanzare;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Promptitudine, atentie la detalii, punctualitate

Persoanele interesate pot aplica si la adresa de mail office@avangardetravel.ro.

Avangarde Business Group ofera solutii complexe in domenii de activitate precum turism, formare profesionala si organizare de evenimente.