Agent de turism extern

AMAX BUSINESS ARCHITECTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, organizarea si crearea programelor turistice;
- Vanzarea pachetelor de servicii catre clienti, conform ofertelor promovate de firma;
- Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice la solicitarea clientilor (calcul tarife, oferte speciale);
- Gestionarea unui portofoliu de clienti, dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si atragerea de noi clienti;
- Prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate.

CERINTE

- Experienta in domeniu minim 2 ani
- Cunoasterea avansata a limbii engleze si/sau a altor limbi straine;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Tehnici de intocmire si prezentare a ofertelor;
- Capacitate de analiza si decizie;
- Orientare catre rezultate;
- Persoana bine organizata, dinamica, orientata catre rezultate;
- Atentie la detalii si acuratete in exprimare;
- Capacitatea de lucru in echipa;
- Disponibilitate si dorinta de a calatori;
- Disponibilitate lucru program sustinut.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Telefon de serviciu;
- Bonusuri in functie de realizarile individuale;
- Posibilitatea de a face infotrip-uri in destinatiile promovate de companie.

Travelmax.ro ofera prin sistemul propriu de rezervare on-line: bilete de avion, cazare la hoteluri din toata lumea, vacante individuale si de grup, pachete turistice sau programe la cerere oriunde in lume si in special zona balcanica: Romania, Turcia, Bulgaria, Grecia, Serbia, Munte Negru, Croatia, Slovenia, Cehia, Slovacia si Austria. Travelmax.ro - o echipa tanara, mereu cu zambetul pe buze, formata din profesionisti oricand la dispozitia turistilor cu informatii actualizate si servicii la un standard inalt de calitate. Prin motto-ul "Be Happy, You’ll Travel To The Max!" - Travelmax.ro are placerea de a oferi vacante unice, la un confort maxim, singurul obiectiv fiind bucuria traita de turist in stilul Travelmax.ro.