Agent de turism - cu experienta

EBLIS CONSULTING - Agentia de turism HASHAS Travel

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce responsabilitati vei avea...
- Identificarea potentialilor clienti;
- Generarea de new bussines, clienti noi;
- Gestionarea portofoliului de clienti actual
- Stabilirea contactului cu clientii, preluarea cererilor si consilierea acestora in alegerea pachetului turistic; Vei prelua si prelucra prompt ofertele si vei contacta rapid clientii
- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice si FIT/grupuri ;
- Efectuarea de rezervari hoteliere interne si externe
- Emiterea documentelor de calatorie;
- Urmarirea derularii actiunii turistice de la preluarea comenzii pana la finalizarea acesteia; (Pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie, feedback calatorie);
- Mentinerea relatiei cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii, interni si externi;
- Contactarea furnizorilor interni si externi (hoteluri, agentii de turism, companii rent-a-car, etc.) si negocierea contractelor de colaborare cu acestia;
- Desfasurarea de diverse alte activitati specifice activitatii de turism si ticketing;
- Desfasurarea de activitati de back-office (proceduri interne de lucru, flux vouchere, contabilitate primara, urmarire incasare facturi).
- Respectarea procedurilor de lucru specifice activitatii desfasurate - respectarea prevederilor legale, precum si interne vis-a-vis de normele contabile si alte proceduri agreate si implementate in companie.
- Informarea managerului si punerea in practica a deciziilor acestuia;
- Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei/grupului.

CERINTE

Ce ne dorim de la tine...
- Experienta minim 2 ani intr-un post similar;
- Experienta in vanzarea de bilete avion;
- Experienta vanzari in front office- abilitati de comunicare, relationare si exprimare;
- Sa fii o persoana organizata, punctuala, constiincioasa si responsabila;
- Sa ai min. studii superioare;
- Experienta minim 2 ani intr-o agentie de turism;
- Experienta in creare si vanzare pachete turistice;
- Experienta in lucrul cu sistemele de rezervari online;
- Cunostinte temeinice de operare pc & microsoft office;
- Cunostinte de constructie tarifara servicii si pachete de servicii pentru grupuri si individuali (turism intern, extern, ticketing);
- Atitudine profesionala la telefon si in sediu;
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze (cunoasterea altor limbi straine constituie avantaj);
- Comunicativitate, seriozitate, punctualitate, persuasivitate, initiativa, atentie distributiva, dorinta de lucru in echipa;
- Cursurile/studiile de specialitate reprezinta un avantaj;
- Ordonat, organizat, punctual.
- Capabil sa respecte dead-line-urile.
- Comunicativ, sociabil, usor integrabil in echipa.
- Atentie sporita la detalii
- Pro-activ.
- Reprezinta un avantaj cunostintele solide si relevante in operarea sistemelor de rezervari
- Limba engleza, nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri, beneficii:
- Salariu fix;
- Bonusuri in functie de performanta;
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de a merge in infotripuri in tara si in strainatate;

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism

Noi, agentia de turism touroperatoare HASHAS Travel, oferim o toata gama larga de servicii turistice de care ai nevoie. Ne adresam direct nevoilor tale si incearcam sa iti oferim toata siguranta si increderea de care ai nevoie pentru orice calatorie.

Servicii:

Bilete de avion
-Bilete de avion pentru orice companie aeriana, cu plecari din orice aeroport din lume. Oferim tarife si conditii speciale pentru companii/ corporatii si organizatii;

Business Travel
-Rezervari si cazari in hoteluri din marile orase ale lumii, rent-a-car, transferuri, utilizand sisteme internationale de rezervare on line;
-Rezervari si cazari in principalele orase din Romania, la tarife speciale de agentie, in baza contractelor cu unitatile hoteliere din tara;
-Asigurari medicale, de bagaje si orice tip de asigurari pentru calatorii sau vacante.

Events
-Rezervari cazare/ alimentatie/ transferuri/ bilete de avion/ alocare sali de conferinta complet echipate/ transferuri delegati/ programe sociale pentru participanti/ excursii post congres/ asigurari de calatorie, etc.

- Organizam diverse evenimente pentru corporatiile partenere sau organizatii profesionale, evenimente aniversare pentru colaboratori, congrese si simpozioane, team-building-uri, Conferinte/ Meeting-uri de afaceri, in pachete de servicii complete;

Incentive programs - pentru angajati, sustinerea de campanii de fidelizare si premiere ale companiilor partenere catre clienti sau proprii angajati;

Organizare vacante in tara si strainatate
-HASHAS Travel in calitate de touroperator, ofera vacante in intreaga lume, vacante Tailor made dar si standard;
-Organizeaza programe turistice in Romania pentru turisti romani si straini;
-Suntem in masura sa oferim programe turistice de calitate in Romania, pe trasee si in unitati hoteliere selectate, cu asistenta de specialitate oferita de ghizi atestati;
-Sejururi; Circuite; Tabere internationale pentru copii; Transferuri /tururi; Car rental; Concerte muzicale;

Cum vom putea face toate aceste lucruri?

Avem o intreaga retea de parteneri si colaboratori straini, lucram cu sisteme internationale de rezervari care ne garanteaza atat cele mai bune tarife existente la momentul unei solicitari cat si servicii de inalta calitate.