Agent de turism / Consultant turism

Turist Club

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
- cunoasterea, prezentarea si vanzarea produselor turistice si a serviciilor conexe;
- mentinerea informatiilor din oferta, la zi, prin identificarea ofertelor speciale, last minute si modificarea lor acolo unde sunt afisate;
- intocmirea documentelor fiscale, contractului de prestare servicii turistice si a documentelor de calatorie.

CERINTE

Candidatul ideal detine:
- cunostinte de operare in sistemele de rezervari ale touroperatorilor romani si/sau germani;
- experienta in rezervarea biletelor de avion;
- cunoasterea conditiilor generale de rezervare a biletelor de avion, hotel, rent a car, transfer;
- experienta minim 1 an in cadrul unei agentii de turism;
- cunostinte foarte bune de operare PC;
- studii superioare (in curs);
- optimism si dorinta de progres;

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- salriu fix;
- comision din vanzari;
- program flexibil;
- training;
- participare la infotripuri;
- mediu de lucru modern;
- colegi tineri;
- atmosfera deschisa;
- socializare after hours;

Agenție de turism situată în București, fondată în anul 2004 din pură pasiune. Am crescut ușor, dar sigur datorită devotamentului nostru față de clienți, a profesionalismului și a seriozității de care am dat dovadă.
Oferim pachete ale turoperatorilor europeni renumiti, precum: 1-2-FLY, 5 Flug, ADAC, Aldiana, Bucher, Dertour, FTI, Gruber, Gulet, ITS, Jahn, Meier's, Neckermann, Olimar, Terra de Turism, Thomas Cook, Tjaereborg, TUI. Totodată avem contracte de parteneriat directe pentru cazări în Bulgaria, Turcia, Grecia, Spania, Ungaria, Croatia, dar și contracte cu sisteme de rezervări pentru bilete de avion, rent-a-car, hoteluri sau tururi precum: Hotelbeds, Metglobal, Traveljigsaw.

Principiile Turist Club:

Corectitudinea față de clienți primează, de aceea ne ghidăm întotdeauna după motto-ul “nu vindem cu orice preț.”

Misiunea noastră este să fim dedicați clienților ca și până acum, oferindu-le seriozitate, promptitudine și profesionalism. Promitem că vom căuta variante optime de servicii, care să se plize pe nevoile clienților noștri.

Echipa Turist Club este formată din agenți de turism cu o experiență de 15 ani, asigurând clienților noștri siguranță că destinația aleasă se va transforma în vacanța perfectă.

Daca te intereseaza sa lucrezi intr-un mediu relaxat, unde experienta ta sa conteze, daca telurile tale contin macar o parte dintre cele citite mai sus, vin-o alaturi de noi!