Agent de turism

Destinia Place srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Vanzarea de pachete turistice (rezervari pachete turistice, cazari, transferuri, asigurari medicale, rent a car si alte servicii turistice);
- Identifica nevoile clientilor, pe baza carora propune si recomanda cele mai potrivite oferte;
- Transmite si verifica rezervarile efectuate;
- Cunoaste in detaliu produsele din oferta agentiei;
- Gestioneaza portofoliul de clienti;
- Participa la pregatirea ofertei si a pachetelor turistice promovate de agentie;
- Pregateste rapoarte conform cerintelor;
- Urmareste cu strictete procedurile interne.

CERINTE

Cerinte:
- Absolvent al unei facultati de turism sau/si a unui curs de
specialitate
- Minim 2 ani experienta intr-o agentie de turism;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;
- Cunoasterea sistemelor de rezervari
- Cunostinte serioase de geografie;
- Spirit de echipa, atentie la detalii, persoana corecta si ordonata;
- Abilitati de comunicare, seriozitate, initiativa;
- Empatie si atitudine pro-activa fata de client.
- Domiciliul in Bucuresti

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii): Salariu fix negociabil in functie de experienta si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale companiei.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul agentiei
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Agentie de turism cu o prezenta de 10 ani pe piata romaneasca specializata in turism de lux si luna de miere.