Agent de turism

Dream Voyage International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica nevoile clientilor
- creeaza oferte personalizate
- se ocupa de realizarea pachetelor turistice
- negociaza cu furnizorii
- isi insuseste in detaliu programele turistice, serviciile de cazare si de transport incluse in oferta agentiei
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii

CERINTE

- studii superioare domeniul turismului
- limba engleza-nivel avansat
- o alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj
- nivel bun de operare calculator: Word, Excel, PowerPoint, MsOutlook, Internet
- minim 1 an experienta pe un post similar
- persoana foarte organizata (agenda, program de activitate, monitorizare si raportare activitate), bun management al timpului si prioritatilor
- persoana foarte comunicativa, dinamica si capabila sa invete rapid (inclusiv abordare autodidacta)

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- se pot adauga comisioane din vanzari
- posibilitatea de a participa la traininguri, infotrip-uri
- sediu in cladire de birouri la 20m de metrou Piata Romana

Agentia de turism DREAM VOYAGE ofera servicii de cea mai înalta calitate în domeniul turismului si al calatoriilor, atât pentru turistii individuali sau oamenii de afaceri, cât si pentru grupuri sau corporatii.
Website: www.ocaziituristice.ro