Agent de turism

EUROTRAVEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica nevoile clientilor
- creeaza oferte personalizate
- se ocupa de realizarea pachetelor turistice
- negociaza cu furmizorii
- isi insuseste in detaliu programele turistice, serviciile de cazare si de transport incluse in oferta agentiei
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii

CERINTE

- studii superioare domeniul turismului
- limba engleza-nivel avansat
- o alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj
- cunostinte de operare PC
- minim 1 an experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- se pot adauga comisioane din vanzari

Eurotravel este o agentie de turism fondata in anul 1994, membra ANAT si IATA, ce isi desfasoara activitatea in domeniul turismului de afaceri, fiind specializata in pregatirea in cele mai bune conditii a calatoriilor de afaceri, in organizarea de conferinte, seminarii, activitati expozitionale, dar si manifestari sportive de amploare atat in tara cat si in strainatate.
Activitatea EUROTRAVEL acopera intreaga gama de servicii destinate turismului de afaceri, din care amintim pe scurt:
Rezervari si emiteri bilete de avion la tarife preferentiale, pe orice ruta sau companie aeriana prin utilizarea sistemului de rezervari on-line Amadeus.
Rezervari locuri in unitatile de cazare din Bucuresti si din tara la cele mai mici preturi
Rezervari locuri in hotelurile din strainatate, intotdeauna cea mai buna si mai rapida oferta obtinuta atat prin sisteme on-line cat si prin partenerii nostri tour-operatori
Organizarea completa a calatoriilor si intalnirilor de afaceri, traininguri, simpozioane, conferinte cu asigurarea tuturor serviciilor ce tin de buna desfasurare a acestora
Inchirieri autocare, microbuze, transferuri cu la cele mai mici tarife
Organizarea de programe speciale la cerere
Servicii de curierat gratuite pentru livrarea la sediul clientului a documentelor de calatorie
Turismul de vacanta si serviciile complementare acestuia sunt si ele in permanenta la dispozitia clientilor nostri:
Pachete turistice de weekend in tara si strainatate. Sejururi in hoteluri si vile din toate statiunile litorale, montane si balneare din Romania . Vacante in celebre statiuni montane si litorale din Europa, dar si de pe alte continente. Organizarea la cerere de programe speciale de grup.