Agent de turism

Q TRAVEL CONFORT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de turism turoperatoare, specializata in turism extern / intern, bilete de avion, organizare evenimente

Descrierea postului:
- intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne;
- consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
- intretinerea corespondentei cu furnizorii si clientii;
- efectuarea de rezervari si emiterea documentelor de calatorie;
- urmarirea derularii actiunii turistice pana la finalizare;
- facturare, urmarire incasari / plati.

CERINTE

- studii superioare de specialitate sau in curs;
- limba engleza nivel avansat (scris si conversational), limba germana constituie avantaj;
- foarte bune cunostinte de operare PC (MSWord, MSExcel, PowerPoint, rapiditate in operare;
- cunostinte bune de geografie si cunostinte economice la nivel basic;
- abilitati de comunicare, negociere, rezistenta la stress, atentie distributiva, rapiditate, organizare.

BENEFICII OFERITE

salariul fix + comisioane din vanzare, bonus pentru performanta (individuala si a echipei), posibilitatea de a calatori in strainatate (info-trip-uri, targuri de turism), cursuri de perfectionare in domeniu, mediu de lucru tanar, conditii excelente.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Turism tur- operatoare.