Agent de Turism

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

servicii de agrement pentru rutele externe;
- Promoveaza produsele si serviciile agentiei catre clienti;
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii;
- Sprijina clientul in definirea necesitatiilor;
- Se informeaza in detaliu despre toate produsele oferite de firma, specificul si particularitatile acestora;
- Creste in parmanenta numarul de clienti din categoria de clienti / zona alocata;
- Cunoaste si aplica intocmai politica de preturi si discounturi pe care le poate acorda clientilor;
- Completeaza si actualizeaza periodic fisele/informatii despre clienti sub forma electronica si sau pe hartie;
- Prospecteaza pieta si se informeaza in privinta concurentei.

CERINTE

- Absolvent al facultatii de turism, studii in domeniul economic/ business;
- Experienta de minim 2 ani intr-o agentie de turism, departament extern;
- Experienta in organizarea de evenimente in strainatate, toata gama de servicii pentru turism extern;
- Experienta in vanzari - pachete si servicii turistice: administrare conturi
clienti(rezervari, confirmari,facturare, urmarire plati);
- Experienta in utilizare PC (MS Office);
- Limba engleza – fluent; a doua limba straina consituie un avantaj;
- Excelente abilitati de comunicare si persuasiune.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Instruire continua in domeniu;
- Mediu de lucru activ intr-o echipa tanara.