AGENT DE TURISM

AMAX BUSINESS TRAVEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, organizarea si crearea programelor turistice;
- Vanzarea pachetelor de servicii catre clienti, conform ofertelor promovate de firma;
- Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice la solicitarea clientilor (calcul tarife, oferte speciale);
- Gestionarea unui portofoliu de clienti, dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si atragerea de noi clienti;
- Prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate.

CERINTE

- Experienta in domeniu minim 2 ani
- Cunoasterea avansata a limbii engleze si/sau a altor limbi straine;
- Abilitati de comunicare si prezentare;
- Tehnici de intocmire si prezentare a ofertelor;
- Capacitate de analiza si decizie;
- Orientare catre rezultate;
- Persoana bine organizata, dinamica, orientata catre rezultate;
- Atentie la detalii si acuratete in exprimare;
- Capacitatea de lucru in echipa;
- Disponibilitate si dorinta de a calatori;
- Disponibilitate lucru program sustinut.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Telefon serviciu;
- Bonus atractiv in functie de realizari;
- Posibilitatea de a face trip-inspection in destinatiile promovate de companie.

DESCRIEREA FIRMEI

DESCRIEREA COMPANIEI:
Travelmax.ro este o agentie de turism ce opereaza prin intermediul sistemului de rezervari online www.travelmax.ro. Travelmax.ro va garanteaza preturi competitive pentru orice tip de proprietate, variind de la hoteluri mici si independente pana la hoteluri de lux. Travelmax.ro comercializeaza prin intermediul internetului, pachete turistice si cazare in tarile din jurul Romaniei si in special in toata zona balcanica in tari precum: Romania, Bulgaria, Grecia, Serbia, Munte Negru, Croatia, Slovenia, Cehia, Slovacia. Travelmax.ro isi propune sa devina cel mai performant sistem de rezervare on-line din toata zona balcanica.