Agent de Turism

FLY GO VOYAGER

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea de servicii turistice, sejururi, circuite, bilete de avion
- Consilierea clientilor cu privire la serviciile turistice oferite
- Incheierea de contracte cu clientii, emiterea facturilor si a documentelor de calatorie
- Promovarea serviciilor turistice oferite de agentie
- Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale etc)
- Preluare si efectuare rezervari, facturare, urmarire incasari / plati,
- Emitere documente fiscale si documente de calatorie, urmarire desfasurare actiuni (frecventa comenzilor)
- Actualizare site-uri cu oferta interna, externa, oferte speciale

CERINTE

- studii superioare, de preferat in Turism
- experienta intr-o agentie de turism 1-3 ani
- cunostinte de operare calculator
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat si de preferat o doua limba straina
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita
- orientare către eficienţă / rezultate
- spirit de echipă
- capacitate de comunicare, persoana dinamica, pro-activa, foarte bun comunicator;
- capacitate de auto-organizare si stabilire a prioritatilor;
- rezistenta la stres;
- capacitatea de a lucra in echipa;
- atitudine pozitiva si orientata catre client.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru tanar
- salariul se negociaza in cadrul interviului

Calatoriile inseamna placere, iar rezervarea lor inseamna alocarea unui interval de timp. Intr-o lume agitata, in care un minut are jumatate din secundele alocate in mod normal, un sistem rapid de rezervare de bilete de avion online conteaza. Si pentru ca vrem sa beneficiezi de tot ce-i mai bun, Iti alaturam langa bilet si camera de hotel, astfel incat, cu doar cateva clickuri sa-ti poti rezerva cele mai bune sejururi. Pentru cei care vor mai mult, consultantii nostri pot personaliza calatoria si iti vor pregati un sejur asa cum ti-l doresti.