Agent de turism

BLUE HERON TRAVEL

Job expirat

RESPONSABILITATI

rezervari directe la touroperatori/ furnizor straini
- rezervarea-vanzarea serviciilor turistice in tara sau in strainatate;
vanzarea biletelor pentru diverse spectacole si evenimente
- pastrarea legaturii cu clientii;
- intocmirea documentelor fiscale si de calatorie
- cazari in diverse sisteme de rezervari HOTELCON, DERTOUR GTA HOTELBEDS CLUBMED)
- folosirea sistemului de rezervari si gestiune Q TRAVEL
- conceperea si realizarea de oferte promotionale
- introducerea pachetelor turistice pe site-ul agentiei
- preluarea si efectuarea de rezervari, facturari si urmarire incasari / plati
-de a creste procentul de vanzari si de a face cunoscut numele firmei.
-corespondenta cu clientii si consilierea acestora

CERINTE

Experienta de peste 3 ani
Cunostinte computer

BENEFICII OFERITE

Decontare transport
Comision din vanzare pachete turistice
Telefon serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de turism