agent de asigurari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

-promovarea si vanzarea produselor companiei in zona alocata;
-realizarea planului de vanzari pentru zona alocata;
-participarea activa la realizarea target-ului lunar;
-ofera asistenta si asigura consultanta clientilor din portofoliu,atat inainte cat si dupa vanzare;
-realizarea de analize,raportari si statistici,monitorizeaza tendinte si identifica oportunitati;
-consolidarea portofoliului de clienti la nivel zonal si atragerea de noi clienti;
-prezinta si promoveaza produsele clientilor din portofoliu;
-prospecteaza permanent piata pentru identificarea de noi clienti si pentru cresterea cotei de piata a serviciilor si produselor companiei;
-creaza si mentine o imagine favorabila a companiei in fata clientilor;
-intocmeste in termen rapoartele cerute de superiori.

CERINTE

-foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
-abilitati de analiza si planificare;
-personalitate deschisa-relationeaza usor cu clientii potentiali;
-atitudine de vanzator,orientat spre clienti;
-identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
-are capacitatea de a-si atinge obiectivele si de a isi indeplini targetul;
-proactiv,capabil sa gaseasca solutii.

BENEFICII OFERITE

-vanzarea de servicii de consultanta financiara catre clienti;
-se ofera parte fixa;
-atestat profesional;
-traning de specialitate