Agent cumparari

ELECTROMAGNETICA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea achizitiei de componente electronice, electrice necesare pentru activitatea de cercetare si proiectare corpuri de iluminat cu LED-uri.

Cautarea si identificarea de noi furnizori;
Negocierea termenilor contractuali cu furnizorii, cu focus pe imbunatatirea termenilor comerciali (termen de plata si de livrare, volum, discount, pret);
Plasarea comenzilor si mentinerea unei legaturi permanente cu furnizorii pentru cunoasterea statusului comenzilor;
Monitorizarea calitatii produselor si echipamentelor achizitionate, pentru a asigura concordanta cu toti termenii contractuali si rezolvarea eventualelor probleme aparute;
Asigurarea de furnizori de rezerva pentru cele mai cerute categorii de produse;
Comunicarea cu Departamentul contabilitate – financiar pentru facturare si alte aspecte financiare;
Deplasarea la furnizori pentru a asigura rapiditatea achizitiilor cand este necesar si pentru audituri de calitate.

CERINTE

Cunostinte avansate in privinta componentelor electronice, electrotehnice;
Bune abilitati de relationare si comunicare;
Permis auto cat. B, disponibilitate de deplasare la sediul furnizor (local –Bucuresti);
Bune abilitati de negociere;
Capabil/a sa lucreze independent, cu supervizare minima;

Cunostintele si experienta profesionala solicitata:

1-2 ani experienta in achizitii/distributie componente electronice, electrotehnice, electrice;
Experienta in achizitiile de componente electronice si electrice, eventual si in echipamente de automatizare;
Foarte buna cunoastere a principalelor categorii de componente electronice si electrice;
Experienta in achizitia de produse din Asia prezinta un avantaj;
Studii superioare cu profil tehnic: electronica, inginerie electrica, automatica;
Buna cunoastere a limbii engleze si/sau germane.

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) este o companie privata pe actiuni, cotata la bursa, lider pe piata echipamentelor electrice si a furnizarii de energie electrica, furnizor de componente si subansamble auto pentru renumiti producatori europeni si partener de proiecte pentru companii de succes romanesti si europene.

- Echipamente electrice si electronice
- Scule si matrite
- Proiectare
- Subcontractare produse si subansamble electronice, mase plastice, metalice