Agent Comercial

360 Multi-Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prezentarea avantajelor competitive ale produselor din portofoliul CampingGrill.ro catre clienti;
- urmareste in mod activ cererile de oferta si discutiile de vanzare in desfasurare;
- realizeaza prospectare de piata la nivel local, la indrumarea conducerii firmei;
- preia si prelucreaza comenzile clientilor indiferent de modul de transmitere al lor (online, telefonic, showroom);
- intocmeste ofertele si contractele de vanzare – cumparare ale firmei precum si facturile aferente tranzactiilor;
- intocmeste si intretine bazele de date clienti;
- preia apelurile telefonice in birou, primeste si distribuie mesajele – la timp, corect si complet;
- gestioneaza si raspunde pentru stocul local de marfa prezentata spre vanzare la punctul de lucru, inclusiv receptia si necesarul de marfa;
- ofera asistenta in coordonarea si planificarea diferitelor evenimente sau proiecte organizate de firma;
- emite si arhiveaza facturi, chitante, bonuri de casa, raport de casa de marcat si raport POS zilnic, la inchidere de program;
- efectueaza si transmite rapoarte lunare de vanzari si administrative sau la cere catre superiorul direct;
- alte activitati de secretariat si birou (gestioneaza organizarea intalnirilor cu clienti/parteneri/furnizori; tine evidenta documentelor oficiale generate de activitatea desfasurata la punctul de lucru precum si arhivarea acestora; trimite, primeste si organizeaza corespondenta incl. electronica pe care o inregistreaza si arhiveaza dupa nevoi; gestioneaza materialele necesare desfasurarii activitatilor de birou);

CERINTE

Daca iti place sa lucrezi cu oameni si daca iti place sa gatesti, atunci sunt sanse sa te alaturi echipei noastre!

- Studii superioare finalizate, de preferinta in domeniul economic;
- Persoana serioasa, orientata spre client, cu focus pe obtinerea de rezultate;
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Abilitati bune de analiza, planificare, organizare a propriei activitati;
- Alte cerinte: initiativa, atitudine si comportament pro-activ, relationare si comunicare eficienta in echipa;
- Cunostiinte bune a pachetului MS Office (Outlook, Excel, Word);
- Cunostiinte tehnice generale bune;

BENEFICII OFERITE

- Sistem de remunerare competitiv compus din salariu, bonusuri de performanta si tichete de masa;
- Post de lucru personalizat, dotat cu instrumentele necesare desfasurarii activitatii la un nivel inalt (incl. training-uri de specialitate);
- Lucrul alaturi de o echipa tinara, profesionista si performanta;

inca de la infiintarea sa in 2007, S.C. 360 Multi-Solutions S.R.L. si-a propus prezentarea de solutii inedite de amenajari si dotari pentru terase si gradini prin comercializarea de produse "OUTDOOR LIVING" cum ar fi: gratare cu carbune, grill-uri ceramice tip low-slow-cooker, grill-uri cu gaz, BBQ Smoker precum si echipamentele conexe cum ar fi: accesorii pentru gratar, arome si condimente pentru prepararea la gratar, cutii frigorifice cu racire activa, sisteme de incalzire pentru exterior s.a.
In tot acest timp am completat continuu gama de produse, pentru ca la acest moment sa reprezentam marci de renume mondial in domeniul grill-urilor si barbecue-urilor: PRIMO Ceramic Grill, WEBER Grills, OUTDOORCHEF, Don Marco's BBQ s.a.. In ceea ce priveste incalzitoarele de terasa, producatorul german SOLAMAGIC ne-a ales drept partener pentru Romania in domeniul incalzitoarelor cu infrarosu incepind cu anul 2010. Mai multe informatii despre produsele si firma gasiti pe site-ul nostru: www.campinggrill.ro