AGENT COLECTARE PRIN TELEFON

Easy Asset Management IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Initierea de apeluri catre clienti in vederea negocierii conditiilor de plata cu acestia;
- Preluarea apelurilor din partea clientilor, si solutionarea aspectelor semnalate de catre acestia;
- Furnizarea de informatii corecte clientilor si consecintele neachitarii datoriilor;
- Negocierea conditiilor de plata, depunerea celor mai bune eforturi in convingerea clientilor sa isi achite datoriile;
- Monitorizarea și gestiunea portofoliilor de creante alocate;
- Urmarirea acordurilor facute cu debitorii;
- Reprezentarea intereselor Companiei pe parcursul negocierilor cu clientii;
- Raportarea zilnică și/sau săptămânală, după caz.

CERINTE

Misiunea ICredit este aceea de a construi relatii profesionale, de lunga durata, cu angajatii, clientii si partenerii sai - relatii bazate pe incredere, profesionalism si respect reciproc.

CERINȚELE POSTULUI:

- Experiența de minim un an in colectarea debitelor la telefon
- Studii superioare sau in curs
- Cunoștințe operare PC: Word, Excel
- Calitati excelente de comunicare și ușurință în stabilirea contactelor cu terții
- Foarte bune abilitati de negociere si persuasiune
- Rezistență la stres și flexibilitate
- Claritate și coerență în exprimarea scrisă și orală
- Bună planificare și organizare
- Atenție distributivă
- Spirit de echipă

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si bonus de performanta, concursuri periodice
- Pachete de servicii medicale Medicover, la prețuri preferențiale pentru angajații Companiei
- Pachete la operatorii de telefonie mobile parteneri, cu beneficii pentru angajații Companiei
- Training și dezvoltare în carieră pe termen lung, în acord cu strategia motivațională a Companiei

Easy Asset Management este o Institutie Financiara Nebancara fondata in anul 2005, iar in prezent este unul dintre liderii de piata in industria de micro-credite.

Easy Asset Management a dezvoltat cu succes business-ul sau in afara tarii si in 2009, a intrat pe piata din Ucraina sub denumirea de ICredit. In 2011, expansiunea a continuat cu deschiderea birourilor din Romania, urmand Polonia in anul 2013.

Datorita dezvoltarii foarte rapide si dinamice a organizatiei noastre, in acest moment suntem in cautarea unui nou angajat pentru pozitia Inspector Resurse Umane.