Agent Asigurari

Confidential

01-07-2017 | EXPIRA LA 31-07-2017

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cunoaste bine produsele de asigurare,
- promoveaza, vinde si emite polite de asigurare in conformitate cu legile in vigoare si cu standardele si politicile companiei,
- ofera consultanta, redacteaza oferte potentialilor clienti,
- gestioneaza poliţele vandute prin actiuni specifice post vânzare,
- gestioneaza portofoliul de clienti, se ocupa de reinnoirea politelor, urmareste incasarea in termen a contravalorii ratelor la poliţele incheiate
- stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii companiei,
- realizeaza obiectivele stabilite de catre companie,
- inventariaza documentele cu regim special.

CERINTE

- persoana cu atitudine pozitiva , caracter dinamic si rezistenta in conditii de stres
- are capacitate de asimiare rapida a informatiilor
- detine excelente abilitati de comunicare si negociere
- este determinata in atingerea obiectivilor
- isi organizeaza bine timpul si mediul de lucru.

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial motivant + bonusuri calculate pe baza indicilor de performanta
-posibilitatea de promovare in cadrul companiei
-training de specialitate.