Agent asigurari

Allianz Tiriac Asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

CARE VA FI ROLUL TAU
• Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare
• Identificarea nevoilor de protectie financiara si de asigurare a bunurilor, vietii si sanatatii potentialilor clienti
• Elaborarea de oferte personalizate pentru potentialii clienti, in baza solutiilor financiare identificate
• Menţinerea unei legaturi permanente cu clientii si acordarea asistentei necesare pe durata parteneriatului cu acestia
• Monitorizarea pietei asigurarilor si identificarea oportunitatilor de business.

CERINTE

CE ASTEPTAM DE LA TINE
• Studii medii. Studiile superioare constituie un avantaj
• Sa ai spirit antreprenorial
• Sa ai capacitatea de a relationa cu diverse tipologii umane
• Bune abilitati de comunicare si negociere
• Sa fii orientat catre obtinerea de rezultate
• Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj
• Experienta in vanzarea de produse si servicii financiare constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

CE ITI OFERIM
• Suportul unui asigurator de top in dezvoltarea propriei afaceri (in calitate de persoana fizica sau juridica)
• O gama completa de produse si servicii de asigurare si o ofertă competitiva, capabile sa satisfaca nevoile diverse de protectie financiară ale clientilor nostri
• Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane aditionale, bonusuri)
• Beneficii non - financiare (excursii, obiecte promotionale, premii)
• Oportunitati de cariera si dezvoltare profesionala si personala (programe de training, cluburi de performanta, trepte de cariera)
• Suport logistic si operational, suport in activitatea de ofertare si vanzare (platforma vanzari, asistenta unei echipe dedicate, materiale suport vanzare si marketing, etc)
• Statutul de membru in echipa de elita Allianz-Tiriac.