Advertiser Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Actinote International angajeaza pentru DCypher Media.
​DCypher Media este o companie (start-up) internationala de vanzari, activa pe piata de publicitate, situata in Olanda si Romania. Compania face parte dintr-un holding olandez, cu sediul in Eindhoven. Ea proiecteaza si dezvolta continuu solutii pentru advertiseri si publisheri, aducand impreuna expertii in marketing digital si bussiness.

Responsabilitatile jobului:
- raspunde de identificarea campaniilor (de publicitate)/ prospectarea pietei;
- gestioneaza portofoliul de clienti;
- mentine zilnic legatura cu clientii si le acorda asistenta via Skype, telefon, e-mail;
- evalueaza si cuantifica noi oportunitati pe piata online;
- implementeaza rapoarte, statistici care sa contribuie la imbunatatirea calitatii datelor;
- construieste si dezvolta o relatie de durata cu fiecare advertiser;
- executa, gestioneaza si optimizeaza campanii media online.

CERINTE

Proaspat absolvent de studii superioare este un criteriu important pentru noi, proactiv, organizat, dornic sa lucreze intr-o echipa tanara si extrem de dinamica.

Alte cerinte:
​- foarte bun cunoscator al limbii engleze;
- abilitati de comunicare si negociere;
​- pasionat de publicitate digitala;
​- experienta anterioara de lucru in mediul online/social media/vanzari sau marketing poate reprezenta un avantaj;
- simtul umorului;
- perseverent, implicat si ambitios.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant insotit de bonus-uri relationate cu performanta, training, participare la conferinte.