Administrator Societate si Imobil

SC Onix Residence SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

In cadrul societatii, administratorul decide asupra activitatii acesteia, asupra activitatii comerciale si are urmatoarele atributii:

-aproba structura organizatorica a societatii si numarul de posturi;
-aproba si modifica programul de activitate si bugetul societatii;
-numesc expertul de gestiune si stabilesc salarizarea;
-isi da acordul asupra contractelor de munca;
-examineaza si aproba sau modifica bilantul si contul de beneficii si pierderi;
-angajeaza si concediaza personalul stabilind drepturile si atributiile acestora;
-elaboreaza si aproba regulamentul de ordine interioara a societatii;
-aproba operatiunile de vanzari si cumparari de bunuri si servicii;
-are drept de semnatura in banca;
-rezolva problemele de conducere si orice sarcini curente ale societatii.
-sa respecte regulamentul de ordine interioara, sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca sa intretina in stare de buna functionare imobilul si bunurile din dotare
- Prezintă, la solicitarea comitetului executiv sau a comisiei de cenzori, rapoartele ori documentele necesare unor verificări financiar-contabile ale asociaţiei;
- Verifică facturile furnizorilor astfel încât acestea să consemneze consumurile corecte ale asociaţiei în funcţie de indexul contoarelor de bloc sau al contoarelor individuale;
- procură mijloacele materiale necesare pentru întreţinerea şi reparaţiile curente ale elementelor proprietăţii commune
- gestioneză bunurile patrimoniale şi fondurile băneşti;
- efectuează verificări în vederea înlăturării defecţiunilor apărute la instalaţiile de folosinţă comună şi a eliminării pierderilor care determină creşterea nejustificată a cheltuielilor asociaţiei de proprietari. Dacă se constată defecţiuni la instalaţiile aparţinând proprietăţii individuale, se înştiinţează proprietarul respectiv asupra obligaţiei de a remedia aceste defecţiuni;
- asigură cunoaştereai şi respectarea regulilor de locuit în condominiu;

CERINTE

Cerinte :
-absolvent al invatamantului superior economic de specialitate
-minim 1 an vechime pe o pozitie similara
-sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si economic
-gandire logica, capacitate de analiza si sinteza
-capacitatea de a prelucra informatiile , de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali
-corectitudine , tenacitate, seriozitate

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea.
Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară.
Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.