Administrator de retea junior

SC Romcarton SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste functionarea sistemelor de calcul, tine evidenta starii tehnice a fiecarui echipament si a modului de rezolvare a penelor;
- Asigura integrarea in sistem a unor echipamente si configuratii noi;
- Gestioneaza documentatia tehnica si documentatia de intretinere a sistemelor de calcul;
- Planifica si organizeaza actiunile de intretinere preventiva si curenta;
- Instaleaza sistemul de operare, adaptand versiunea standard la configuratiile hardware existente si la cerintele de exploatare;
- Asigura backup-ul periodic al informatiilor considerate vitale aflate in calculatoarele companiei;
- Acorda asistenta tehnica si consultanta utilizatorilor sistemelor de calcul.

CERINTE

Cunoasterea amanuntita a sistemelor de operare.
Initiativa, atentie, dinamism.
Constiinciozitate, seriozitate.
Abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv, in concordanta cu abilitatile si cunostintele candidatilor.
Bonuri de masa.
Decontare transport in comun.

Romcarton S.A. este unul dintre cei mai mari producatori de ambalaje din carton ondulat din Romania cu o cifra de afaceri de peste 1.300.000 EURO/luna. Clientii sai provin din intreaga tara. Romcarton S.A. este membra a Grupului Rossmann, unul dintre liderii europeni in producerea ambalajelor din carton ondulat. Grupul detine mai mult de 20 de intreprinderi in 9 tari din Europa si din Africa. Domeniul de activitate al acestor firme este industria hartiei si/sau cartonului ondulat. In Romania, grupul detine in afara societatii Romcarton S.A. si cel mai mare producator de hirtie pentru carton ondulat din Romania, AMBRO SA in Suceava.