Administrator de Retea

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- Verificarea  si asigurarea functionarii echipamentelor;
- efectuarea mentenantei sistemelor de calcul bazate pe sisteme de operare din familia Windows si a aplicatiilor care pot rula peste acesta si rezolvarea eficienta a situatiilor software si hardware.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Cunostiinte de instalare de baza, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows
- Cunostiinte de instalare de baza, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office;
- Cunostinte de baza Hardware
- Abilitati organizatorice si respectarea termenelor limita;
- Capacitate buna de comunicare si relationare;
- Capacitatea a invata foarte repede;

Active SOFT este una dintre cele mai mari companii web din Romania, cu o bogata istorie (15 ani) in dezvoltarea si sustinerea de aplicatii web si mobile.
Peste 100 de angajati si colaboratori se dedica zilnic viziunii noastre, pentru a oferi vizitatorilor online informatii, servicii si recomandari de calitate.
Dintre proiectele noastre de top amintim: SfatulMedicului.ro, Pieseauto.ro, 4tuning.ro, 220.ro Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Referat.ro,, Studentie.ro, aplicatiile pentru mobil Povesti si Laso.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.

Active SOFT - smart internet aplications.