Administrator credite

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea portofoliului de credite;
- Primeste si verifica documentatia necesara acordarii creditului, scrisorilor de garantie, operatiunilor de scontare, factoring, avalizare bilete la ordin;
- Intocmeste documentatia care sta la baza acordarii creditului, gestioneaza grupurile de debitori, urmareste obtinerea semnaturilor si avizul necesar pentru promovarea acesteia;

CERINTE

- Experienta profesionala: preferabil minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Studii superioare economice sau juridice;
- Responsabilitate crescuta, meticulous, organizat, eficient, cu capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, cunostinte foarte bune de operare PC.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top
- Pachet de beneficii atractiv
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionale
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»