Administrator aplicatii

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sa mentina in stare de functionare aplicatiile de business ale companiei
Sa asigure functionarea optima a aplicatiile din companie
Sa actualizeze versiunile aplicatiilor din aria sa de responsabilitate
Sa asigure protectia datelor stocate si manipulate prin intermediul aplicatiilor
Sa creeze si actualizeze documentatia referitoare la utilizarea si intretinerea aplicatiilor
Sa-si perfectioneze continuu cunostintele din domeniul de specialitate.
Sa ofere suport utilizatorilor aplicatiilor din aria sa de responsabilitate

CERINTE

Experienta relevanta in implementarea si administrarea aplicatiilor/serviciilor bazate pe platforme Microsoft (CRM, ERP, Project Server, Sharepoint Server) de minim 3 ani
Certificari relevante obtinute pe platformele Microsoft de aplicatii si baze de date (CRM, ERP, Project Server, Sharepoint Server)
Specializari in administrarea aplicatiilor de tip ERP, CRM si BI
Cunostinte in securizarea aplicatiilor, datelor si comunicatiilor
Cunostinte minime in administrarea sistemelor de operare Windows Server
Experienta de coordonare proiecte
Studii superioare intr-unul din domeniile: electronica, informatica, automatica, matematica
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).