Achizitor Peste proaspat

4Tree

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia: Achizitor - Peste proaspat

Data: 25.11.2015

Locatia: Bucuresti

Compania: Romfood distribuitor al brandului Alfredo Seafood brandul nr. 1 in peste si fructe de mare din Romania, oferind romanilor prospetimea pestelui pur, minim procesat. Peste perfect ales.

Responsabilitati
•Cerceteaza, analizeaza, prospecteaza piata de peste proaspat pentru a identifica noi oportunitati si tendinte;
•Dezvolta portofoliul de furnizori prin identificarea si selectarea de noi parteneri nationali si internationali;
•Stabileste intalniri periodice cu furnizorii pentru evaluarea activitatii si produselor acestora;
•Negociaza cu furnizorii contractele din categoria de produse peste proaspat, conditii contractuale, termene de livrare si de plata;
•Se ocupa de reinnoirea anuala a contractelor cu furnizorii si asigurarea respectarii conditiilor contractuale;
•Analizeaza ofertele disponibile pe piata de produse, astfel incat sa obtina cea mai buna solutie din punct de vedere al raportului calitate/pret;
•Se asigura de desfasurarea in bune conditii a contractelor cu furnizorii si rezolvarea eventualelor probleme care apar, este responsabil pentru produsele achizitionate: achizitie-recepție- documentatie;
•Decide sortimentul de produse, inclusiv produsele sezoniere;
•Planifica achizitiile impreuna cu Category Managerul in functie de cerintele pietei si de nevoile clientilor;
•Inregistreaza informațiile privind achizitiile in sistemul informatic pentru un bun control al fluxului: costuri, livrare, calitate, stocuri;
•Participa la targurile si expozitiile de profil interne și internationale ;

CERINTE

Cerinte
•Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara (achizitii, comert, produse proaspete);
•Experienta in achizitii de peste proaspat,cunostere piata si produse din peste este un avantaj;
•Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
•Disponibilitate de a calători în Romania si in strainatate;
•Abilitati de negociere, decizie, comunicare, asumare responsabilitate, lider;
•Cunostinte de vanzari, marketing, strategie, abilitati de obtinere informatii, de descoperire si rezolvare probleme;
•Intelege/ cunoaste fluxul, procesele si strategia comerciala a clientilor;
•Motivat, independent, antreprenor cu minima nevoie de management, capabil sa actionize si sa decida pentru a atinge obiectivele trasate;
•Capacitatea de a crea si dezvolta relatii de lunga durata cu clienti, prospecti, subordonati, alti angajati,
•Persoana cu dorinta permanenta de dezvoltare si cunoastere;

Alte informatii
Daca te consideri potrivit, trimite-ne CV-ul la costel@4tree.ro specificand pozitia pentru care aplici.

Doar candidatii care corespund profilului vor fi contactati.

Multumim tuturor aplicantilor pentru interes.

4Tree este o companie romaneasca, creata din dorinta de a educa si ajuta cat mai multi oameni in drumul lor spre cariera potrivita.

Credem ca poti avea orice iti doresti in viata daca ajuti destui oameni sa obtina ce isi doresc.

Misiunea noastra este sa cream parteneriate de lunga durata intre oameni astfel incat acestia sa-si atinga obiectivele.

Sloganul: “Descoperim diamante!”

Serviciile noastre: Recrutare si selectie personal, Training, Consultanta.

Peste perfect ales!

BENEFICII OFERITE

•Salariu fix si parte variabila bazata pe obiective personale si obiective companie;
•3 luni perioada de proba;
•Beneficii functie de realizari;

4Tree este o companie romaneasca creata din dorinta de a educa si ajuta cat mai multi oameni in drumul lor spre cariera potrivita.

Sloganul nostru: "Descoperim diamante!"
Specializari:
– Recrutare si selectie personal: Vanzari,Securitate, Management, Alte functii suport;
- Headhunting ;
– Training (Management, Vanzari, Negociere, Comunicare, Recrutare, Securitate)
– Consiliere in cariera;