ACCOUNTING MANAGER – experienta de lucru in grupuri de firme

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• implementeaza strategia anuala a activitatii contabile la nivelul intregii companii
• coordoneaza activitatea contabila a companiei
• supervizeaza pregatirea si analiza balantei de verificare lunare si pregatirea si depunerea bilanturilor statutare anuale si semianuale
• supervizeaza efectuarea platii la timp a platilor catre furnizori si creditori, a taxelor catre bugetul de stat si bugetele locale
• supervizeaza inregistrarile contabile si documentarea tranzactiilor comerciale si stabilirea tratamentului contabil al acestora
• intocmeste planuri, bugete, previziuni, rapoarte lunare la cererea managementului companiei
• coordoneaza departamentul contabil.

CERINTE

• experienta de raportare lunara si anuala, in grupuri de firme sau companii cu operatiuni complexe
• cunostinte bune de legislatie fiscala si taxe
• experienta de lucru cu un program informatic de contabilitate
• cunostinte avansate de limba engleza
• cel putin 5-7 ani experienta intr-o pozitie similara, de preferat intr-un grup de firme
• experienta foarte buna in consolidare de bugete si situatii financiare
• ACCA – reprezinta avantaj
• membru CECCAR
• Atitudine proactiva, initiativa, implicare, capacitate de asumare a responsabilitatilor.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d