Account Sales Executive

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei, identificarea potentialilor clienti si contactarea acestora in vederea stabilirii unei colaborari;
- Stabilirea si participarea la intalnirile de vanzari, in cadrul carora se prezinta si promoveaza serviciile compniei (marketing si promovare online);
- Realizarea si negocierea ofertei propuse clientului;
- Intocmirea contractului de colaborare si monitorizarea evolutiei acestuia ( transmiterea catre client, respectarea termenelor de plata si a altor conditii de colaborare stabilite)
- Dezvoltarea portofoliului de clienti si fidelizarea celor existenti prin agrearea de parteneriate pe termen lung si reciproc avantajoase;
-Asigurarea implementarii campaniilor speciale de promovare prin colaborarea si comunicarea eficienta cu departamentul tehnic.
- Atingerea targetului de vanzari si elaborarea periodica a raportului de activitate

CERINTE

-Experienta in domeniul vanzarilor (minim 1 an), experienta in domeniul serviciilor de publicitate online reprezinta un avantaj;
- Abilitati de negociere si persuasiune;
- Capacitatea de a respecta termene-limita;
- Abilitati dezvoltate de comunicare (atat verbal, cat si scris) si fluenta in exprimare;
- Orientare catre rezultate si identificarea celei mai potrivite solutii pentru cerintele fiecarui client;
- Capacitate de ascultare activa;
- Capacitate de a lucra independent, dar si in echipa.
- Bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor;
- Permis auto, categoria B.

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix, caruia i se adauga si o parte variabila (comision, in functie de target-ul atins)
-Training de specialitate

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement