Account Manager

SC POWER NET CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta organizatia in fata clientilor si a potentialilor clienti;
- Prospecteaza continuu piata pentru marirea portofoliului de clienti, in special in sectorul privat;
- Elaboreaza ofertele catre clienti in functie de oportunitatile identificate;
- Se asigura de respectarea de catre clienti a termenelor scadente;
- Realizeaza target-ul de vanzari stabilit de catre companie;
- Respecta procedurile interne si de comunicare ale companiei.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare specializarea Automatica, Electronica, Informatica sau Cibernetica reprezinta un avantaj;
- Cunostintele despre echipamente IT (Dell, IBM, Fujitsu) si solutii software(Computer Associates, Microsoft, Oracle,Cisco), reprezinta un avantaj;
- Minimum 2 ani experienta in domeniul vanzarilor B2B si/sau al integrarii de solutii informatice;
- Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare catre client si rezultat, bune abilitati de comunicare si negociere;
- Cunoasterea pietei IT si a particularitatilor ei;
- Cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a dezvolta o cariera intr-un colectiv tanar si placut
- Salariu atractiv
- Bonusuri in functie de rezultate

Power Net Consulting este unul dintre cei mai importanţi furnizori de soluţii informatice integrate din România.
Experiența acumulată, investitia continuă in educația si formarea profesională a specialiștilor noștri și, nu in ultimul rând, parteneriatele solide cu unii dintre cei mai puternici producatori mondiali de produse și sisteme informatice sunt atu-urile care ne recomandă ca furnizor de solutii fiabile si eficiente, cu aplicabilitate in variate domenii de activitate și multiple industrii.