Account Executive

VLAMIR IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor( multifunctionale si solutii pentru print management) in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
-- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Limba engleza nivel avansat
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B
- Studii superioare finalizate (studii de specialitate avantaj)
- Minim 2 ani experienta pe un post similar

BENEFICII OFERITE

Salariul in functie de experienta si se negociaza in cadrul interviului.
Se asigura conditii de munca foarte bune si posibilitati de promovare

Oferim pe piata romaneasca o gama larga de echipamente IT, de birou , echipamente multifunctionala, telecomunicatii, consumabile si articole de birou.
Suntem distribuitor autorizat pentru produse si marci recunoscute pe plan international.
Succesul companiei Vlamir se datoreaza in primul rand devotamentului si responsabilitatii echipei cu care lucreaza.
Te invitam si pe tine in echipa noastra.