Account Executive

ROMCIBEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Buna! Cautam un coleg fain sa ne ajute sa gestionam mai bine conturile de clienti. Suntem o firma de IT din Bucuresti si avem nevoie de tine. Chiar daca nu ai experienta in domeniu, nu-i nimic - te invatam noi!

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Realizarea documentelor interne specifice (facturi, contracte etc.)

CERINTE

- Limba engleza (nivel mediu - avansat)
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet)
- Capacitate de a lucra in echipa
- Ablitati de comunicare
- Initiativa, perseverenta, dinamism

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.
BONUS: decontare transport.