Account Executive

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca tot a venit vorba de activitati, iata care sunt sarcinile care ar intra in responsabilitatea ta:
ü gestionarea eficienta a relatiilor cu clientii existenti si comunicarea continua cu acestia;
ü coordonarea, supervizarea si evaluarea campaniilor de comunicare/advertising pentru clientii reprezentati;
ü realizare estimari de buget si de timp necesare desfasurarii proiectului;
ü lansarea de comenzi interne si supravegherea realizarii acestora in conformitate cu termenele cererii clientului;
ü mentinerea relatiei cu departamentele interne (Creatie, DTP, Productie, Trafic) si monitorizarea activitatilor;
ü realizarea si sustinerea de prezentari (la client si interne).

CERINTE

Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa fie sa fie :
ü Absolvent de studii superioare (Comunicare si Relatii Publice sunt un plus);
ü Obisnuit cu notiunile, procesele si activitatile din domeniile Publicitate/ PR/Marketing (minim 1-2 ani);
ü Cunoscator al domeniului de relatii cu clientii (Customer Care, Client Service);
ü Posesor de abilitati de comunicare si interrelationare;
ü Posesor de abilitati de lucru atat individual cat si in echipa;
ü Caracterizat de seriozitate, punctualitate, organizare si prioritizare a activitatilor;
ü Posesor de cunostinte avansate de limba engleza si de cunostinte PC : Microsoft Office – Avansat.

BENEFICII OFERITE

Cautam persoane cu atitudine proactiva, cu simt de raspundere fata de sarcini si deadline-uri, pasionate de publicitate si doritoare sa sa lucreze si sa se dezvolte intr-un mediu organizational dinamic in cadrul caruia “se intampla lucruri”. Ei bine…Ce parere ai? Crezi ca ti-ar placea sa faci un astfel de job? Daca da, atunci aplica si te vom contacta cat de posibil putem pentru a ne cunoaste mai bine.