DeMedia angajeaza Reprezentant Vanzari

DeMedia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aptitudini:
- Permis categoria B;
- Experienta in vanzari minim 2 ani;
- Excelente abilitati de comunicare, organizare, planificare si sinteza;
- Seriozitate, responsabilitate, atentie distributiva;
- Disponibilitate pentru program PRELUNGIT;
- Absolvent studii superioare;
- Capacitate de a face fata unor sarcini simultane;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare; spontaneitate;
- Comunicare verbala si scrisa corecta in limba romana;
- Limba engleza – scris, vorbit - nivel avansat;
- Foarte bune abilitati operare PC (Excel, Word, Outlook , Internet);
- Persoana energica, atenta la detalii; spirit de echipa;
- Capacitate foarte buna de organizare si auto-organizare;
- Persoana responsabila, corecta, capabila sa respecte instructiuni si deadline-uri;
- Aspect fizic ingrijit, discurs coerent, autocontrol.
Constituie avantaje urmatoarele:
- Cunoasterea pietei de produse promotionale si productiei tipografice;
- Experienta in vanzari B2B;
- Cunoasterea urmatoarelor limbi straine: franceza, germana, spaniola;

CERINTE

- Atingerea/depasirea targetului trimestrial agreat cu managerul direct;
- Analizarea si prospectarea pietei pentru identificarea de noi clienti;
- Intretinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliu;
- Identificarea nevoilor clientilor si propunerea celor mai potrivite solutii;
- Intocmirea prezentarilor si a ofertelor pentru clienti;
- Negocierea preturilor si a termenilor contractuali;
- Perfectarea contractelor si monitorizarea derularii acestora ;
- Analiza, prelucrarea si raportarea zilnica/lunara a datelor despre clientii din portofoliu;
- Mentinerea legaturii cu clientii si partenerii firmei;
- Preluare e-mailurilor si apelurilor telefonice;
- Intocmirea diverselor rapoarte solicitate de conducerea societatii;
- Promovarea imaginii firmei prin activitatea pe care o desfasoara.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant si bonusuri trimestriale;
- Oportunitati de promovare;
- Desfasurarea activitatii in cadrul unui mediu de lucru placut, prielnic dezvoltarii profesionale;
- Posibilitati de instruire