3D Automation Developer

Tidaltech SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ai posibilitatea sa lucrezi la platforme web lider in zona continutului 3D, ce mentin activitatea a milioane de profesionisti in domeniul 3D/CG/VR. Avand sarcina de a construii automatizari pentru verificarea, conversia si randarea fisierelor 3d. “automated pipelines to check, convert and render 3d files”. Candidatul ideal va lucra cu echipa din Bucuresti dar va comunica si direct clientului aflat in SUA.

Proiecte:
- Dezvoltarea de solutii pentru automatizarea conversiei de modele 3d pentru diverse programe de modelare 3d si game engine-uri populare (Unity, Unreal, Lumberyard si Stingray)
- Integrarea de procese automate in cadrul unui pipeline deja existent. Pipeline scris in Python si Go.

CERINTE

TidalTech cauta 3D automation developer de nivel senior care este experimentat cu lucrul si automatizarea in Cinema 4D, Blender, Max si Maya folosind Python.

Cerinte:
- Experienta cu pipeline-uri de automatizare pentru grafica/fisiere 3D
- Cunostinte Avansate de automatizare: Cinema 4D si Blender cu Python
- Cunostinte de automatizare: Max si Maya cu Python
- Cunostinte cu cel putin unul dintre urmatoarele game engine-uri: Unity, Unreal, Lumberyard sau Stingray
- Cunostinte si tehnici de PBR (Physically Based Rendering)
- Source Control: Git (Github)
- Project Management: Asana, JIRA
- Motivat si proactiv. Sa ai abilitatea de a lucra independent sau parte a unei echipe, in cadrul careia vei primi si oferi feedback constructiv.

Bonus:
- Limbajele de programare in afara de Python sunt bine primite: Go, C++, C#, Java ori Ruby
- Experienta in lucrul cu Photoshop este de asemenea considerat un plus

Tidaltech dezvolta aplicatii web pentru zona de CG/3D, librarii/marketplace de grafica. Anul trecut am trecut pragul de 10mil de untilizatori, iar de curand ne-am alaturat liderului global din acest domeniu pentru a duce si mai departe platformele dezvoltate, cat si pentru a dezvolta idei noi.