Web Designer

High Contrast

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face ca designer la High Contrast?

- vei lua parte la procese de creație contribuind cu repere, idei, feedback și concret cu direcții grafice
- vei crea design pentru web pe baza unui concept creativ și urmărind brief-ul de creație și manualul de brand
- vei produce elemente grafice (bannere, ilustrații, iconițe, newsletters, procesare imagini) pentru proiectele existente în portofoliul agenției
- vei face research și analiză pe elemente grafice (e.g. clipart photography, responsive blog themes, prezența competiției)
- îți vei desăvârși pregătirea profesională și vei învăța constant lucruri noi despre artă, design și mediul interactiv

CERINTE

Cum ești tu?

- ești pasionat de design, multimedia și branding
- dintotdeauna ai fost atras de formă și culoare
- îți plac conceptele vizuale care susțin un mesaj bine clădit
- crezi cu tărie că ai putea să faci lumea mai frumoasă dacă ți-ai pune în aplicare ideile
- îți dorești nespus să îți lași amprenta într-un mod creativ și spectaculos

Ce cunoștințe/experiență ai?

- ai know-how de Photoshop și Illustrator
- cunoști reguli de estetică și culoare, de compoziție și de așezare în pagină
- ești interesat de usability și user experience design
înțelegi responsive design (grid layout, mobile layout design)
- ții cont de cerințele, constrângerile și tendințele mediului online

BENEFICII OFERITE

Promisiunea noastră

Dacă locul de muncă pe care ți-l dorești este o agenție cu o echipă talentată și colegi ambițioși, cu proiecte interesante de ecommerce și marketing online în care nicio zi nu seamană cu cealaltă și unde buna dispoziție este o regulă de bază, e posibil să își găsești job-ul ideal la High Contrast.

High Contrast este o agenție interactivă cu o istorie de peste 13 ani în Brașov, România. Echipa High Contrast este formată din tineri specialiști în online, marketing, design, cu un grad ridicat de specializare și experiență.

Ne bazăm pe această experiență îndelungată și dezvoltăm proiecte web care îmbină pasiune și profesionalism cu inovație și creativitate.