Specialist Resurse Umane

www.beltart.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucreaza la BeltArt ca si Specialist Resurse Umane
Daca doresti…
…sa lucrezi intr-o companie cu spirit tanar, cu operatiuni internationale – design, productie, marketing si vanzari,
intr-o industrie in permanenta schimbare
…sa contribui la dezvoltarea si promovarea unui brand puternic
Responsabilitatile tale vor fi:
- participarea la procesele de recrutare, selectie si orientare a noilor angajati;
- vei derula activitatile specifice salarizarii: intocmirea statelor de plata, verificarea si intocmirea pontajelor, intocmirea declaratiei lunare 112, intocmirea necesarului tichetelor de masa;
- vei elabora documente si rapoarte specifice activitatii de resurse umane;
- vei raspunde de intocmirea si implementarea politicilor si procedurilor de resurse umane si vei contribui in mod direct la implementarea noilor proiecte elaborate in cadrul companiei;
- vei participa activ la revizuirea fiselor de post
- vei intocmi conform procedurilor interne si a Regulamentului de Organizare si Functionare a Departamentului de Resurse Umane.
- vei redacta si centraliza documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, memo-uri, adrese, cereri, instiintari.

CERINTE

- studii superioare
- experienta in recrutare - minim 2 ani
- experienta in salarizare - minim 2 ani
- autorizare ITM pentru inregistrare in REVISAL
- operare PC - Word, Excel, PowerPoint - nivel avansat
- cunostinte solide de legislatia muncii
- cunostinte program calcul salarial Saga Software(prezinta avantaj)
- limba engleza (nivel mediu obligatoriu)
- domiciliul stabil in Brasov

Competente
- echilibru emotional
- abilitate de gestionare a datelor
- placere pentru lucrul cu oamenii
- usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- initiativa, spirit practic
- interes pentru dezvoltarea profesionala proprie si a altora
- amabilitate
- atentie concentrata si distributiva
- capacitate de organizare si incadrare in termene
- spirit de echipa si atitudine proactiva

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului final

“Noi facem din curea o moda” este deviza firmei BeltArt. Chiar si denumirea firmei noastre lasa sa se intrevada telul pe care si-l propun toti angajatii nostri: cureaua nu ca simplu obiect de consum, ci ca punct de atractie, ca expresie a stilului, a personalitatii si a constientizarii modei. BeltArt produce astazi pana la 80.000 curele/zi. Portofoliul nostru de clienti cuprinde firme de confectii, firme de distributie la comanda, diverse lanturi si magazine de retail. Gama de materiale se intinde de la material sintetic pana la piele naturala si materiale exotice ca de ex. pielea de picior de strut. In aceste domenii suntem intr-o permanenta cautare de trenduri, forme si idee noi. Dezvoltarea pozitiva a firmei o datoram spiritului de echipa si puternicei motivatii fiecaruia din angajatii nostri. Satisfactia clientului, extinderea cotei de piata, fortarea retail-ului, noi licente si noi piete de desfacere sunt teluri bine stabilite pentru viitor. Ne-ar face mare placere sa parcurgem acest drum impreuna cu dumneavoastra!