Selectam Operatori CNC

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Operatori CNC pentru o companie multinationala specializata in fabricarea de constructii metalice

Acesta este un proiect de recrutare destinat Operatorilor CNC care doresc sa faca o cariera in cadrul unei companii multinationale ce se ocupa in Romania (Brasov) cu fabricarea constructiilor metalice si a partilor componente ale structurilor metalice.
Locurile de munca se afla la iesirea din Brasov, iar angajatilor li se ofera gratuit transportul la/de la locul de munca.

Acesta este un proiect de recrutare care se adreseaza persoanelor cu minim 1 an experienta in Operare CNC sau pe o pozitie asemanatoare si ofera beneficii multiple acestora, cum ar fi: salariu atractiv, bonuri de masa, trasport local gratuit.

Posturile vacante: 5 Operatori CNC

Responsabilitati:
- Transportă, manipulează şi depozitează materialele, semifabricatele şi S.D.V-urile pe tipuri, după destinaţia tehnologică şi în funcţie de prescripţiile furnizorului, în spaţii special amenajate
- Cunoaşte modul de programare şi funcţionare a utilajelor cu comandă numerică, strungurilor, echipamentelor, sculelor, dispozitivelor şi verificatoarelor utilizate
- Interpretează şi citeşte dimensiunile cotate într-un desen de ansamblu sau de execuţie
- Urmăreşte permanent aplicarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice
- Selectează programul de comandă şi verifică compatibilitatea cu tipul şi caracteristicile MUCN pe care se execută operaţiile planificate
- Alege sculele adecvate, le asamblează şi efectuează prereglarea cu aparatură specifică în funcţie de precizia dimensională indicată în documentaţie;
- Montează rigid dispozitivele pentru fixarea pieselor şi semifabricatelor pe MUCN pentru a preveni apariţia vibraţiilor şi pentru a asigura siguranţa în funcţionare
- Verifică conform instrucţiunilor de lucru abaterile de formă şi realizarea montajului pentru ca elementele de bazare şi de strângere ale dispozitivelor de fixare să nu incomodeze deplasarea sculelor
- Parcurge un ciclu de încălzire în funcţie de conţinutul programului de execuţie
- Efectuează reglarea dinamică a sculelor prin comenzi pe cicluri elementare numai pentru fazele cu precizie de prelucrare ridicată precizate în programele de lucru
- Verifică reglarea sculelor la cote ce permit prelucrarea ulterioară a piesei de reglaj, prin măsurarea fiecărei dimensiuni prevăzute în documentaţie cu instrumente de măsură şi control universale
- Prelucrează piesa de reglaj la parametrii prescrişi în documentaţia tehnologica
- preda prima piesa (de reglaj) la Inspectia calitatii
- Corectează dimensiunile de reglaj astfel încât abaterile dimensionale şi abaterile de formă şi poziţie să se încadreze în limitele toleranţelor admise de documentaţia tehnologică
- Corectează programul în sensul optimizării mişcărilor de deplasare şi de schimbare a sculelor
- Incărcă programul în comanda numerică a MUCN şi verifică valabilitatea programului prin simulări
- Stabileşte originea coordonatelor în funcţie de programul fixat
- Verifică revenirea sculei în punctul de referinţă, stabileşte valorile deviaţiei punctului zero de lucru.

Program de lucru:
8 ore/zi – se lucreaza in 3 schimburi
5 zile/saptamana

Avantajele postului:
- Salariu atractiv
- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti.
- Bonuri de masa
- Asigurarea gratuita a trasportului local la/de la locul de munca
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu
- Asigurare medicala
- Ore suplimentare platite dublu
- Se asigura o perioada de pregatire platita conform salariului negociat
- Concediu platit: 24 zile/ an

- Transport asigurat: Din Brasov (Uzina2 Carfil, capat Saturn, Racadau, Metrom, Gara, Bartolomeu) si din Codlea,Zarnesti, Rasnov, Ghimbav

CERINTE

Persoanele interesate trebuie sa fi lucrat cel putin 1 an pe o pozitie similara.

Personalitatea preferata:
- Persoana organizata si responsabila, cu abilitatea de a comunica cu colegii
- Disponibilitate pentru lucrul in schimburi
- Cunostinte foarte bune de desen tehnic

Calificari solicitate:
- Certificat de calificare in domeniu
- Cunostine sisteme de operare: HEIDENHEIN 5 axe, FANUC.

BENEFICII OFERITE

Documente necesare pentru inscriere:
- CV+ poza
- Acte de studii
- Alte diplome/certificate/atestate relevante
- Fisa de evaluare

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .