Sef departament Taxe

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

AMAKRON - EXECUTIV SEARCH

RECRUTAM pentru partenerul nostru, o companie multinationala din zona Brasov care are ca obiectiv principal de activitate productia de lubrifianti industriali:

Responsabilitati:
• Cunoasterea Codului Fiscal roman si asigurarea aplicarii corecte
• Comunicarea modificari ale legislatie in vigoare si ofera suport in privinta impactului asupra desfasurarii diferitelor activitati ale companiei
• Pregatirea declaratiilor lunare/trimestriale/anuale tva, accize, D390, D394
• Calcularea taxelor si accizelor
• Proiectie Cash flow; intrari iesiri bani
• Asigurarea relatiei cu bancile, efectuarea platilor
• Automatizarea declaratiilor fiscal
• Coordonarea personalului din subordine
• Generarea de noi idei și soluții fiscal

CERINTE

• Studii superioare Finante/Contabilitate
• Experienta pe un post similar minim 3 ani
• Experiența in producție sau într-o firmă de audit reprezinta avantaj
• Utilizare Excel, SAP - nivel avansat
• Limba engleza - fluent
• Limba franceza - reprezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

AMAKRON - Head Hunting/ Executive Search - Probabil cea mai buna companie de profil din Romania

Suntem:
• o echipa de OAMENI inimosi si ambitiosi, tintim sus si ne dezvoltam continuu
• prezenti, hiperactivi si perfectionisti
• dedicati in a conecta companiile partenere cu profestionistii din diverse domenii de activitate
• mediatorii procesului de imbunatatire a vietii profesionale a candidatilor nostri

Suntem AMAKRON!

Puteti aplica aici, dar ne gasiti si pe site-ul nostru www.amakron.ro unde va puteti inregistra CV-ul in baza de date sau ne puteti contacta la telefon: 0268.420.820. Prin inregistrarea cv-ului sunteti de acord ca Amakron sa prelucreze datele cu caracter personal declarate. Toate informatiile furnizate sunt confidentiale.