Sef departament- magazin multinationala

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Respectarea procedurilor de organizare si a tehnicilor de vanzare stabilite de firma
• Consilierea clientilor pentru produsele firmei
• Respectarea procedurilor legale de gestionare a fondului de marfa
• Observarea concurentei si a pietei
• Participarea la implementarea profilului de preturi specifice
• Lansarea de comenzi catre departamentul Logistica / Aprovizionare
• Participarea la inventare
• Prezentarea gamei de produse catre clienti
• Planificarea sarcinilor de lucru si a activitatilor pe departament si zona de magazin pentru care este responabil(a)
• Integrarea si instruirea noilor angajati in cadrul departamentului
• Organizarea departamentului si a zonei de vanzare astfel incit sa transforme vizitatorii in cumparatori

CERINTE

Persoana sociabila si optimista, capabila sa stimuleze vanzarile si sa prezinte cu prestanta produsele angajatorului
Studii medii, obligatoriu bacalaureat
Vechime minimum 3 ani in activitatea de comert
Abilitati de organizare, analiza si sinteza
Simt estetic dezvoltat
Abilitati de comunicare si prezentare
Abilitatea de a invata repede si capacitatea de a transmite si altora cunostintele pe care le are
Orientare catre client

BENEFICII OFERITE

Se discuta in cadrul interviului