Sef Atelier confectii metalice

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Sef Atelier confectii metalice pentru o companie multinationala specializata in fabricarea de constructii metalice

Acesta este un proiect de recrutare destinat persoanelor care doresc sa faca parte din echipa de Management a unei companii multinationale ce se ocupa in Romania (Brasov) cu fabricarea constructiilor metalice si a partilor componente ale structurilor metalice.

Locurile de munca se afla la iesirea din Brasov, iar angajatilor li se ofera gratuit transportul la/de la locul de munca.

Acesta e un proiect de recrutare care se adreseaza persoanelor cu minim 10 ani experienta in departamentul de Sef Atelier pe profil de confectii metalice sau domeniu asemanator si ofera beneficii multiple acestora, cum ar fi: salariu atractiv, bonuri de masa, trasport local gratuit.

Responsabilitati:
- Organizează, planifică şi conduce activitatea întregului personal al atelierului, răspunzând de îndeplinirea calitativă şi la termen a sarcinilor de către personalul atelierului
- Asigură respectarea disciplinei privind asimilarea de produse şi tehnologii noi, precum şi de elaborarea documentaţiilor de execuţie şi tehnologice pentru produsele care se fabrică sau se repară
- Raspunde de executarea reperelor pe utilajele din atelier conform tehnologiei de executie
- Răspunde de aplicarea normativelor şi îmbunătăţeşte normele de muncă; fundamentate în concordanţă cu condiţiile tehnice şi organizatorice din unitate
- Răspunde de respectarea normelor de protecţia muncii şi a celor privind prevenirea şi stingerea incendiilor
- Răspunde pentru corectitudinea lucrărilor realizate şi respectarea termenelor de predare a lor
- Răspunde pentru calitatea activităţii personalului aflat în subordine
- Verifica si avizeaza toate lucrarile elaborate in cadrul atelierului
- Propune imbunatatiri in cadrul proceselor in care activeaza
- Respecta procedurile din documentatia sistemului de management al calitatii si mediului, aplicabile
- Lanseaza in productie fisele de autocontrol si trasabilitate
- Organizeaza fiecare post de lucru tinand cont de planul de productie
- Verifica desenele tehnice lansate in productie si, daca este cazul, impreuna cu responsabilul de proiect intervine pentru schimbarea desenelor in functie de ultimul indice.

Program de lucru:
8 ore/zi – se lucreaza in 3 schimburi
5 zile/saptamana

Avantajele postului:
- Salariu atractiv
- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti.
- Bonuri de masa
- Asigurarea gratuita a trasportului local la/de la locul de munca
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu
- Asigurare medicala
- Ore suplimentare platite dublu
- Se asigura o perioada de pregatire platita conform salariului negociat
- Concediu platit: 24 zile/ an

Bonusuri acordate:
- Transport asigurat: Din Brasov (Uzina2 Carfil, capat Saturn, Racadau, Metrom, Gara, Bartolomeu) si din Codlea,Zarnesti, Rasnov, Ghimbav

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba o experienta de aproximativ 5-10 ani pe un post similar.

Personalitatea preferata
- Spirit de ordine si disciplina
- Capacitate de sinteza
- Gandire analitica
- Memorie a cifrelor

Calificari solicitate:
- Studii superioare de profil
- Cunostinte foarte bune de desen tehnic,
- Experienta in conducerea unui atelier de prelucrari mecanice
- Cunostinte operare CNC: Fanuc-Heidenhain
- Cunostinte operare PC – MS Office,
- Cunostinte program AUTOCAD sau similar.

BENEFICII OFERITE

Documente necesare pentru inscriere:
- CV+ poza
- Acte de studii
- Alte diplome/certificate/atestate relevante
- Fisa de evaluare

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .