Sculer matriter, Ajustor

Loire Etude Utilaj de Presa

Job expirat

RESPONSABILITATI

In colaborare cu seful de echipa si directorul de productie, veti avea ca sarcina ajustarea si punerea la punct a sculeleor de deformare la rece. Veti lucra pe diferite materiale si procedee de deformare inovatoare

Competente / Calitati
• Citirea planurilor de ansamblu
• Uilizarea preselor, masinilor de rectificat, etc
• Rigoare si rapiditate in executie
• Autonomie si initiativa, sa aduca solutii, implicare in productivitate

Experienta
• Experienta in utilaje de presa : de dorit 2 ani minim
• Fara experienta : posibilitatea unui program de scolarizare pe o durata de 3 ani

CERINTE

• Montare & Ajustare scule
• Punerea la punct a sculelor sub presa de ambutisare
• Transmiterea de informatii la biroul de proiectare (ameliorare, non-calitate, etc)

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa

Loire Etude Utilaj de Presa, societate instalata in Brasov, este afiliata unui grup de firme cu capital francez si este specializata in conceptia si realizarea de matrite si stante. Specialistii in acest domeniu sunt invitati sa-si depuna candidatura.
Grupul Loire Etude a luat fiinta acum 40 de ani si calitatea produselor noastre este apreciata de mari constructori europeni de automobile precum Audi, Daimler Chrysler, Dacia, Renault, Peugeot, Citroen, Volvo Trucks, Volkswagen.
De asemenea certficarile ISO 9001, ISO 14001 si OHSAS 18001 confera grupului Loire Etude prestanta unui important producator de stante si matrite.