Sales Consultant/Consultant Vanzari in Telecomunicatii

All Business Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce asteptari avem noi:
• Analiza si prospectarea permanenta a pietei, pentru identificarea de noi clienti;
• Identificarea nevoilor clientilor si oferirea celor mai potrivite solutii;
• Personalizarea ofertelor companiei in fuctie de profilul si nevoiel clientului
• Semnarea contactelor si implementarea acestoar in sistemele informatice
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliu;
• Mentinerea unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor.
• Raportarea zilnica/saptamnala a activitatii

CERINTE

Ce dorim sa ai tu:
• Experienta in vanzari business to business obligatorie;
• Atitudine pozitiva, proactivitate;
• Abilitati excelente de comunicare si vanzare consultativa;
• Bune abilitati de negociere si persuasiune;
• Mod de gandire orientat spre client;
• Capacitate planificare si organizare;
• Cunstiinte generale de IT si conectivitate precum si abilitati de operare MS Office
• Permis conducere categoria B
• Disponibilitatea unei activitati de teren in proportie de 75%

BENEFICII OFERITE

Ce oferim
- corectitudine si trasprenta
- schema de bonusare la cel mai generos nivel din industrie
- logistica fireasca jobului (masina, laptop, telefon)
- atmosfera de echipa si orientare spre perfomrante
- formare profesionala in-house dar si externa
- posibilitatea de evolutie profesionala odata cu dezvoltarea companiei

Suntem o echipa de vanzari dinamica si suntem Business Partner Telekom. Actionam exclusiv pe piata business promovand serviciile si produsele Telekom Romania adresate perosoanelor juridice. Construim pentru clientii nostri solutii integrate de comunicatii implicand atat pilonii de baza ai cumunicatiilor: fix/mobil si voce/date cat si solutiile premium din gama Virtual Private Server, Cloud Computing, Software as a Service, GPS Tracking si multe altele.