Responsabil financiar

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea activitatilor necesare pentru o buna desfasurare a serviciului de contabilitate ;
- Completarea si/sau predarea pentru semnare a documentelor financiare;
- Relationarea cu banca;
- Organizarea arhivei pentru documentele financiare si contabile;
- Raportari financiare catre directorul general si patronat;
- Participarea la elaborarea bugetului anual;
- Raportarea gestiunii materialului lemnos in aplicatia SUMAL;
- Relationarea cu angajatii companiei;
- Intocmirea bugetelor de venituri si cheltuieli pentru proiectele in derulare;
- Verificarea zilnica a soldurilor de banca, casa si avansuri de trezorerie;
- Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;
- Realizarea calitativa si in termen a lucrarilor;
- Raspunde de exactitatea datelor furnizate;
- Defalcarea costurilor lunare pe categorii si raportarea lor;
- Completarea si depunerea declaratiile lunare pentru salariatii companiei;
- Intocmirea si administrarea procesului de recuperare TVA;
- Analiza liniiilor bugetare;
- Pastrarea confidentialitatii informatiilor si documentelor legate de companie;
- Intocmirea contractelor individuale de munca si indeplinirea sarcinilor pe parte de administrare a personalului;
- Reprezentarea companiei in fata autoritatilor si raportarea catre diferite institutii ale statului.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul contabilitate si informatica de gestiune;
- Expert contabil;
- Experienta de lucru: minim 5 ani;
- Limba engleza - scris si vorbit nivel conversational;
- Cunoasterea legislatiei in domeniu.

* Clientul nostru este o companie multinationala ce activeaza in domeniul productiei de cherestea.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promptitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.