Responsabil calitate prelucrari mecanice

STUDIOHR

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-Monitorizarea calităţii produselor fabricate şi analiza defectelor;
-Administrarea şi solutionarea problemelor de calitate;
-Intocmirea rapoartelor de la clienti in cazul reclamatiilor primite;
-Planifica verificarea produselor si proceselor si organizeaza controlul produsului neconform si actiunile corective/ preventive;
-Luarea decizii referitoare la produsele neconforme de la furnizor;
-Rezolva problemele de calitate constatate pe fluxul de producţie;
-Efectuează controlul produselor finite conform planificării;
-Intocmeşte rapoarte de neconformitate pentru furnizorii externi şi interni;
-Demareaza actiuni prevenitve pentru asigurarea calitatii si eliminarea produselor neconforme/cat si a pierderilor.

CERINTE

-Studii medii sau superioare tehnice/prelucrari mecanice;
-Citire, interpretare corecta a desenelor tehnice;
-Efectuarea de teste si masuratori pentru componentele analizate si compararea rezultatelor cu schitele de fabricatie;
-Persoana organizata, cu initiativa si orientata spre rezultat;
-Minim 2-3 ani experienta in domeniul calitatii, preferabil in domeniul productiei/prelucrari mecanice (elemente, componente, instalații, racorduri, furtunuri, cilindri, componente, grupuri și sisteme);
-Cunostinte foarte bune ale proceselor de prelucrare mecanica (strung, freze, CNC etc);
-Abilitati de comunicare, organizare, initiativa proprie;
-Spirit analitic, capacitatea de a lucra autonom si de a lua decizii;
-Abilitati de planificare si rezolvare de probleme;

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv;
-tichete de masa;
-sistem de bonificatie in functie de rezultate;
-transport asigurat;
-program L-V 8-17.00, un singur schimb.

Companie de recrutare si plasare a fortei de munca in Romania si strainatate