Responsabil achiziții lemnoase

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea necesarului de materie primă pentru segmentul producției;
- Urmărirea și asigurarea necesarului materialelor lemnoase pentru producție, astfel încât fluxul să nu fie întrerupt, iar termenele de livrare să fie respectate;
- Gestionarea și coordonarea procesului de achiziție bușteni;
- Verificarea calității materialului lemnos și a conformității acestuia cu criteriile așteptate;
- Propunerea de soluții, îmbunătățirea proceselor companiei;
- Strânsa colaborare cu celelalte departamente ale companiei;
- Identificarea celor mai potriviți furnizori de pe piață și negocierea contractelor de achiziție.

CERINTE

- Studii superioare tehnice, industria lemnului;
- Experienţă minim 3 ani într-un post de achiziții material lemnos (bușteni);
- Abilităţi de negociere dezvoltate,
- Cunoașterea pașilor procesului de achiziție;
- Cunoștințe de operare PC;
- Persoană organizată, proactivă, motivată, dinamică cu bune abilități de comunicare;
- Limba engleză nivel conversațional;
- Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Mașină, laptop, telefon;
- Pachet salarial atractiv.

* Clientul nostru este o companie multinațională ce activează în domeniul producției de cherestea.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promptitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.