Reprezentant Vanzari - Zona Ardeal

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sa isi insuseasca caracteristicile produselor si serviciilor pe care le are in portofoliu;
Sa mareasca portofoliu de clienti si sa ii mentina pe cei vechi;
Sa realizeze si sa transmita documentatia de ofertare a produselor si serviciilor organizatiei;
Sa preia comenzile, sa livreze marfa si documentele aferente;
Sa urmareasca planning-ul platilor clientilor din portofoliu;
Sa acorde consultanta clientilor in perioada postachizitie;
Sa identifice si sa analizeze tendintele de marketing si vanzari ale propriilor produse si produselor concurente in zona alocata;
Sa culeaga informatii despre clienti si potentiali clienti din diverse surse;
Sa identifice, pe baza datelor culese din piata, factori ce pot afecta cererea pentru un anumit produs sau serviciu;
Sa execute si sa transmita spatamanal sau lunar rapoartele solicitate;
Sa isi organizeze si sa isi planifice eficient timpul de lucru;
Sa realizeze lunar target-ul de noi client, vanzari si incasari.

CERINTE

Studii superioare
Cursuri de specialitate in vanzari – constituie avantaj
Permis de conducere – categoria B
Experienta in vanzari pe profil industrial minim 3 ani
Disponibilitate de deplasare in proportie de 90% in regiunea alocata
Cunostinte operare PC
Cunostinte limba engleza - nivel mediu
Cunostinte limba maghiara - nivel mediu
Capacitate de initiativa si autoperfectionare
Abilitati de comunicare si vanzare
Capacitate de a evalua si a lua decizii eficiente
Capacitatea de a lucra in echipa
Capacitatea de planificare eficienta a timpului de lucru

BENEFICII OFERITE

Masina de serviciu
Telefon
Laptop
Diurne
Bonusare in functie de performanta

DESCRIEREA FIRMEI

Societate de recrutare personal