Reprezentant relatii clienti

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie cu experienta internationala in domeniul productiei recruteaza pentru locatia din Brasov.

Responsabilitati:
-mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti
-identificarea clientilor potentiali
-intocmirea ofertei de pret si a facturilor aferente
-emiterea si lansarea comenzilor in programul intern
-colaborarea cu departamentul de productie pentru respectarea termenelor stabilite /solicitate
-negociere contracte si conditii de comercializare

CERINTE

Cerinte:
-cunostinte avansate de limba italiana, engleza(constituie avantaj)
-experienta in vanzari online si/sau la telefon
-studii medii/superioare finalizate
-persoana implicate, proactiva si orientata catre client
-cunostinte medii MS Office si program ERP
-disponibilitate pentru program prelungit
-abilitati de comunicare, vanzari si prospectare a pietei, rezolvare a problemelor si negocieri

BENEFICII OFERITE

Compania asigura un pachet salarial motivant, training, comision din vanzari, telefon de serviciu si posibilitati de promovare