Reprezentant comercial (tehnic)

JABAS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dorim să ne extindem echipa cu Reprezentanți Comerciali
Județele vizate
Centru (BV, AB, SB, MS, CJ, BN)
Nord-Vest (SM, MM,BH, AR, SJ, TM, CS, HD)
Est (SV, BT, IS, NT,VN, BC, VS, GL)
Sud ( MH, DJ, GJ, OT,TR,)
Sud-Est (PH, BZ, BR, TL, CT, IL, GR, CL)

RESPONSABILITĂŢI
- Prospectarea zonei alocate și identificarea potențialilor clienți;
- Identificarea corectă a nevoii clientului și oferirea soluției optime;
- Întocmirea ofertei pentru produsele și soluțiile/serviciile propuse clienților;
- Negocierea și încheierea contractelor cu clienții;
- Vânzarea produselor în funcție de nevoile potențialilor clienți;
- Pregătirea (redactarea), transmiterea, negocierea și finalizarea ofertelor către clienți;
- Realizarea vânzării prin vizite zilnice la clienți;
- Realizarea targetului de vânzări pe zona alocată;
- Recuperarea debitelor și urmărirea încadrării în limitele de creditare contractuale;
- Realizarea de rapoarte periodice privind activitatea desfășurată;
- Monitorizarea activității concurenței.

Vă rugăm să trimiteți CV-urile la adresa marketing@victor-csv.ro.
Pentru mai multe detalii despre compania noastră, accesați adresa: www.victor-csv.ro.

CERINTE

- studii medii /superioare finalizate, preferabil domeniu tehnic;
- bune cunoștinte de utilizare PC - minim pachetul MS Office, email, web;
- capacitate de sinteză, analiză și asimilare rapidă;
- abilități bune de comunicare, atât scris cât și verbal;
- spirit analitic, persoană organizată, atentă la detalii, capabilă să lucreze în echipă;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare atractivă corelată cu rezultatele obținute;
- Posibilitate de promovare în funcție de performanță;
- Accesul la traininguri și instruiri.

Compania noastră are ca obiect de activitate distribuţia materialelor abrazive, consumabilelor industriale şi echipamentelor de protectie. Produsele comercializate se adresează tuturor domeniilor de activitate (ex. construcţii, instalaţii, industria prelucrătoare, auto, alimentară), dar şi comercianţilor en-gross și en-detail.

Detalii despre compania noastra puteti afla la: www.victor-csv.ro.

CV-urile le puteti trimite la adresa: marketing@victor-csv.ro.