Recrutam Manager Achizitii pentru o companie multinationala specializata in fabricarea de constructii metalice

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acesta este un proiect de recrutare destinat persoanelor care doresc sa faca parte din echipa de Management a unei companii multinationale ce se ocupa in Romania (Brasov) cu fabricarea constructiilor metalice si a partilor componente ale structurilor metalice.

Locurile de munca se afla la iesirea din Brasov, iar angajatilor li se ofera gratuit transportul la/de la locul de munca.

Acesta e un proiect de recrutare care se adreseaza persoanelor cu minim 10 ani experienta in departamentul de Achizitii pe profil de confectii metalice sau domeniu asemanator si ofera beneficii multiple acestora, cum ar fi: salariu atractiv, bonuri de masa, trasport local gratuit.

Responsabilitati:
- Reprezintă firma în relaţia cu furnizorii, clienţii, persoanele/organizaţiile din ţară şi din străinătate cu care intră în contact în interes de serviciu
- Gestionează activitatea de achiziţii la nivelul companiei
- Identifică necesarul de aprovizionare
- Negociază cu furnizorii preturile de achiziţie, încheie contractele cu aceştia
- Ia măsurile necesare pentru ca toate comenzile să fie executate în limita bugetului
- Recomandă alegerea produselor
- Intocmeşte şi analizează cererile de ofertă
- Supervizează derularea contractelor
- Elaborează politicile, procedurile şi instrumentele de lucru necesare gestionarii activităţii deachiziţii la nivel de companie
- Elaborează rapoarte cu privire la cheltuieli, la nivel de companie şi pe fiecare direcţie de business
- Elaborează propuneri de îmbunătăţire a procedurilor şi instrumentelor de lucru în scopul reducerii costurilor
- Analizează piaţa şi sistemul de livrare pentru a evalua valabilitatea actuala şi viitoare a produselor
- Intocmeşte şi urmăreşte comenzile de aprovizionare import/export
- Urmăreşte livrările şi asigură documentele pentru formalităţile vamale
- Urmăreşte ca derularea tuturor activităţilor să se facă cu respectarea normelor legale de sănătate şisecuritate în muncă, de prevenire şi stingere a incendiilor
- Asigură instruirea corespunzătoare a personalului din subordine.

Program de lucru:
8 ore/zi
5 zile/saptamana

Avantajele postului:
- Salariu atractiv
- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti.
- Bonuri de masa
- Asigurarea gratuita a trasportului local la/de la locul de munca
- Angajari urgente in cadrul unei companii de prestigiu
- Asigurare medicala
- Ore suplimentare platite dublu
- Se asigura o perioada de pregatire platita conform salariului negociat
- Concediu medical 24 zile/ an

Bonusuri acordate:
- Transport asigurat: Din Brasov (Uzina2 Carfil, capat Saturn, Racadau, Metrom, Gara, Bartolomeu) si din Codlea,Zarnesti, Rasnov, Ghimbav

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba o experienta de aproximativ 10 ani in domeniul confectiilor metalice.

Personalitatea preferata
- Atitudine pozitiva
- O buna cunoastere a pietei confectiilor metalice
- Bune abilitati de comunicare, negociere, persuasiune
- Bune abilitati de organizare si gestionare a activitatii de achizitii
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat si de limba italiana la nivel conversational

BENEFICII OFERITE

Documente necesare pentru inscriere:
- CV+ poza
- Acte de studii
- Alte diplome/certificate/atestate relevante
- Fisa de evaluare

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .